Pretty Little Liars Online Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj
Free Lines 

Arrow

Poprzedni temat «» Następny temat
Wren -A?
Autor Wiadomość
Gabrielle 
Little Liar
Gleek


Wiek: 25
Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 2692
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-09, 12:40   Wren -A?  

"Okej, w tym poście zamierzam zebrać wszystkie wskazówki i teorie, dzięki którym jestem przekonana, że Wren jest A.

1x01 - Wren oferuje Spencer masaż, po jej minie możemy wywnioskować, iż jej się podoba. W 2x10 A masuje Emily (która nie ma o tym pojęcia). Dziewczyna mówi, że masaż jest świetny.



To nie mogła być Mona, ponieważ była z Hanną. Toby również był zajęty - był u Spencer. Wren zna się na rzeczy, więc wszystko wskazuje na niego.

1x02 - Wren jest na obiedzie z Hastingsami (bez Veroniki) i zamawia wódkę z sodą.




W odcinkach 3x03 i 3x04 A pije liquor, który wygląda bardzo podobnie do drinka zamówionego przez Wrena. Oba są z wódką i mają w środku plasterki limonki. A swobodnie pije alkohol w publicznym miejscu, jakim jest lotnisko. Oznacza to, że musi być w odpowiednim wieku.



1x04 - wszystkie dziewczyny blokują nieznane numery i adresy e-mail. Potem Wren przychodzi do domu Spencer i mówi, że próbował się do niej dodzwonić, jednak zablokowała jego numer. Dlaczego miałaby zablokować jego numer, skoro się znali?

2x01 - A wysyła wiadomości na telefon Melissy. Zna imię jej dziecka. A przecież ona i Wren są przyjaciółmi, więc mogła mu o tym powiedzieć.

2x04 - A niszczy biuro doktor Sullivan i zostawia wiadomość na ścianie - "Nosey Bitches Die" (Wścibskie Dz*wki Giną).


Popatrzcie na to "NOSEY". W amerykańskim słownictwie ten wyraz to "nosy", to w brytyjskim/angielskim słownictwie jest "nosey". Wren jest Brytyjczykiem. Wątpię, że Marlene King pomyliła się bez powodu. To było wskazówką.

2x08 - Emily jest w szpitalu, po tym jak rozbolał ją brzuch z powodu wrzodu. Wren informuje Emily, że znaleźli wysoki poziom HGH (sterydy) w jej organizmie. Widzieliśmy w 2x07, że A wstrzykuje jakąś substancję do strzykawki, po czym dodaje ją do kremu przeciwbólowego, którego używa Emily. Wren miałby łatwy dostęp do środków typu HGH, skoro jest lekarzem.


2x09 - Emily dostaje od A wiadomość o treści: "Przypomnienie: Mam cię! -A". Jest załączone do niej zdjęcie jej wyników, wskazujących na wysoki poziom HGH w jej organizmie. Jedynie doktor miałby dostęp do takich plików.


2x12 - dziewczyny otrzymują lalki, które mówią im, co mają zrobić. Lalka Spencer mówi: "Ochroń Tobiego". A jedynym sposobem, żeby to zrobić było zerwanie z nim. Wren był zakochany w Spencer i od razu gdy dziewczyna zerwała z Toby`m, on był w pobliżu i ją pocałował. Marlene King potwierdziła, że motywem A jest miłość.


2x16 - Spencer znajduje w swoim domku nad jeziorem torbę z telefonami, paczką gum do żucia i paragonem za magazyny. Kwitek pokazywał, że są one ze Smitty, z Philadelphii. Wren tam mieszka. W 2x14 A gubi swój telefon, gdy Hanna uderza w niego samochodem. Na komórce były zdjęcia lalek chucky w domku nad jeziorem Spencer. Kiedy A uświadamia sobie, że zgubił/a telefon, staje się bardzo agresywny/-a i zaczyna tłuc szyby samochodów. A pokazuje tutaj, że ma problemy z gniewem, co skłania mnie do uwierzenia, iż może być niestabilny psychicznie. To kieruje mnie do 3x02. W tymże odcinku, Wren rozmawia z Hanną o Monie i jej pobycie w Radley. Wspomina, że musiał przechodzić przez to samo, ponieważ jego tata zachorował na schizofrenię, gdy ten był jeszcze dzieckiem. Schizofrenia to zaburzenie psychiczne, które często idzie w parze z rozdwojeniem jaźni. Często jest dziedziczna, więc to możliwe, że Wren mógł odziedziczyć ją po ojcu. Są różne typy schizofrenii, co daje różne objawy. Chorzy na schizofrenię paranoidalną często okazują gniew i podejrzliwość. To brzmi trochę jak A, zwłaszcza jeśli chodzi o te rozwalanie szyb. Niektórym pacjentom również wydaje się, że są bogami, liderami, prezydentami, władcami. Słowo Wren oznacza "władca".

3x01 - Wren mówi, że został wolontariuszem w Radley miesiąc temu, ale zawsze był i jest w Radley. (tutaj miałam problem z przetłumaczeniem, ale myślę, że chodzi o takie zdanie) Myślę, że utrzymuje kontakt z Moną. A wysyła do dziewczyn wiadomość: "Mona played with dolls, I play with body parts. Game on, bitches." (Mona bawiła się lalkami, ja bawię się częściami ciała. Gra się rozpoczyna, suki.) Wren jest doktorem. Można powiedzieć, że bawi się częściami ciała.

3x03 - nie jestem pewna, czy to wskazówka, ale napiszę to tak czy siak. Obok drinka jest klucz francuski (z angielskiego Wrench). Wszystkie narzędzia są rozrzucone gdzieś dalej, więc myślę, że to dziwne, iż ten klucz jest tuż obok drinka A. Kiedy o nim myślę, myślę o Wrenie.



3x04 - A rzekomo włamało się na stronę Radley, dzięki czemu Mona mogła już być odwiedzana przez innych. Po co hackować, jeśli pracujesz w odpowiednim miejscu i masz dostęp do takich informacji? Podczas zmieniania statusu Mony, A czekało na lotnisku. To był ten odcinek, w którym A spowodowało wypadek matki Caleba.

3x07 - Oficer Wilden przychodzi do domu Hanny i chce pobrać próbkę jej krwi, żeby porównać ją z tą z bransoletki znalezionej przez Jasona i Spencer. Później Aria i Hanna idą do kuchni, gdzie znajdują tabliczkę do wywoływania duchów. I kiedy Hanna jej dotyka, zostaje ukłuta w rękę. Wiadomość mówi: "See how easy it is for me to get your blood?" (Widzisz jak łatwo mogę zdobyć twoją krew?).


W 1x11 Hanna jest w szpitalu po wypadku z samochodem. Musiano wtedy zebrać jej próbki krwi do badań. To byłoby więc bardzo proste dla doktorów. Wren pracuje w szpitalu.
^tego akurat nie kumam
3x08 - Wren namawia Hannę, żeby pogadała z komisją, aby ta pozwoliła zostać Monie w Radley. To było dla niego ważne, ponieważ potrzebuje jej w pobliżu.

3x10 - A zamyka Emily i Hannę w domku Noela Kahna, gdzie Hanna rani się poważnie w nogę. Kiedy dziewczyny uciekają, widzą wiadomość zostawioną przez A: "I`m saving you for later" (Zostawiam cię na potem). Później rana Hanny zostaje zabandażowana przez Wrena, a on znowu ma kontakt z jej krwią - czyli tak jak dla A, jest to dla niego bardzo proste. A bandażowanie jej ran może być tym "potem", o którym wspomniało A.



Kiedy A idzie zmienić kanał, obraz zaostrza się na notatce znajdującej się na pudle - jest tam słowo "Hopkins", co jest nazwą szkoły medycznej. Potem A wiesza bluzy w bardzo schludny sposób, jak osoba chora na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Wren powiedział Spencer w 2x21, że jest chory na tę chorobę.



3x12 - Mona ucieka z Radley ubrana w strój pielęgniarki wraz z fałszywym identyfikatorem. Wren ma łatwy dostęp do takich stroi.

3x13 - klon Upiora z Opery jest wyższy od Hanny. Na koniec odcinka dostaliśmy sugestię, iż była to jednak Mona, ponieważ maska leżała pod jej łóżkiem. Jednak Mona jest niższa od Hanny, Wren jest od niej wyższy.


I osoba kryjąca się pod maską ma również jabłko Adama. W dodatku chętnie przytula Hannę, Wren coś do niej czuł.


- Marlene King kiedyś twittnęła, że trzecie A to ktoś, kogo dobrze znamy i kto występował w fabule od początku.
- "W finale tego sezonu ujrzymy Wrena, jakiego wcześniej nie widzieliśmy" - może to oznacza, że odkryjemy, iż on jest A
- Czy Wren jest dobrą osobą? "Nie skomentuję" (Andy Reaser)
- A kupuje mnóstwo drogich rzeczy i ma dużo pieniędzy. Pensja doktora jest raczej wysoka, więc Wren mógłby być dosyć bogaty. Przyłady: pierścionek Melissy, zapłacenie właścicielowi sklepu z lalkami, 3x08 - A przelicza swoje 50 000$.


Został również kiedyś opublikowany wywiad z A, tu jest kilka pytań i odpowiedzi:

P: Co jest twoim postanowieniem noworocznym?
O: Więcej cardio.
Cardio dotyczy cardiologii, która polega na nieprawidłowości pracy serca. Wren jest lekarzem.

P: Kogo uważasz teraz za najsłabsze ogniwo i dlaczego?
O: Najbardziej interesuje mnie najsilniejsza kłamczucha.
Najsilniejsza kłamczucha, jaką znamy to Spencer. I wiemy, że Wren zawsze lubił Spencer.

P: Wydajesz się niszczyć wszystkie związki dziewczyn - którym chłopakiem jesteś najbardziej zainteresowany/-a?
O: Toby... czekaj. Co rozumiesz poprzez "zainteresowany/-a"?
Czy muszę tłumaczyć...?

P: Dlaczego tak bardzo nienawidzisz dziewczyn?
O: Jest cienka linia pomiędzy nienawiścią a miłością...
Wren kocha Spencer, a jednak ją torturuje.

P: Najlepszy numer, jaki wywinąłeś/-łaś dziewczynom?
O: Masaż Emily.
Jak wspomniałam wcześniej, Wren zna się na masowaniu."

źródło:http://inlovewithpll.blogspot.com/2013/03/tumaczenie-wren-jest-a.html

Co myślicie?
_________________

:serce:
Ostatnio zmieniony przez Gabrielle 2013-03-09, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 592
Wysłany: 2013-03-09, 12:55     

_________________

Ostatnio zmieniony przez fonduaunoirr 2013-03-09, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fonduaunoirr 
Dręczyciel


Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 592
Skąd: wariatkowo.
Wysłany: 2013-03-09, 12:55     

1. A Em nie poczułaby, że to mężczyzna ją masuje?

[ Dodano: 2013-03-09, 13:08 ]
Ale w sumie większość punktów jest bardzo trafna. No i dlatego Toby mógłby wstąpić do A-Teamu, żeby chronić Spencer przed Wrenem.
_________________

 
 
Limka 
Queen B.
Friendsaholic


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 5329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-09, 13:59     

Niby trafne argumenty, ale kolejna osoba z otoczenia Spencer? :(
_________________
 
 
fonduaunoirr 
Dręczyciel


Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 592
Skąd: wariatkowo.
Wysłany: 2013-03-09, 14:01     

Limka napisał/a:
Niby trafne argumenty, ale kolejna osoba z otoczenia Spencer? :(


No właśnie. Też mnie to by zdziwiło.
_________________

 
 
MizunoHikari 
Obserwator


Wiek: 28
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 115
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-03-09, 14:06     

Ja.. normalnie zanim tego nie przeczytała, to w życiu nie uwierzyłabym w -AWrena :D, teraz jakoś tak wszystko ma sens.. Tylko interesuje mnie jedno.. Po co Wren miałby chcieć torturować inne dziewczyny? Jaki miałby w tym cel?
_________________

 
 
 
Natalia. 
Sarcastic Soul
whomanistka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Skąd: Zadupie.
Wysłany: 2013-03-09, 14:40     

A to jakaś zasada, że każda ma mieć swojego A. ? -.-
Toby nie może być A. wtedy kiedy Wren nim jest, to pewne, ale Toby mógłby być wkręcany.
Mona jest niezłą manipulantką, udowodniła to ostatnio.
Argumenty są bardzo trafne już dawno o tym myślałam, a E. Lamb to potwierdził, ale zostaje ta rywalizacja między T. a W. nie ma rady żeby razem świadomie byli w teamie.
_________________

 
 
 
 
Limka 
Queen B.
Friendsaholic


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 5329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-09, 17:28     

Natalia. napisał/a:
A to jakaś zasada, że każda ma mieć swojego A. ? -.-


Nie, ale wydaje mi się mało prawdopodobna opcja ze strony twórców serialu, że akurat obydwoje faceci, którzy są powiązani tak bardzo ze Spencer, są w A - teamie.
_________________
 
 
irminsoon 
Użytkownik lipca
Potterhead


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 4222
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-09, 18:34     

Wszystkie argumenty są trafne, ale ja za bardzo lubię Wrena i za bardzo shipuję Wrencer, żeby w nie uwierzyć <3
_________________

Bonnie Wright | Weasley’s Wizard Wheezes | James Phelps
 
 
Natalia. 
Sarcastic Soul
whomanistka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Skąd: Zadupie.
Wysłany: 2013-03-09, 18:41     

Limka napisał/a:
Natalia. napisał/a:
A to jakaś zasada, że każda ma mieć swojego A. ? -.-


Nie, ale wydaje mi się mało prawdopodobna opcja ze strony twórców serialu, że akurat obydwoje faceci, którzy są powiązani tak bardzo ze Spencer, są w A - teamie.

ale to takie trochę naciąganie dla siebie.
póki nie wiemy jaki jest prawdziwy motyw tych ludzi to sobie możemy strzelać kto jest w teamie
_________________

 
 
 
 
Sobrev 
Nowy


Wiek: 31
Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: Andrzejów
Wysłany: 2013-03-10, 20:41     

Co Wern Nie przez duże N to już byłaby lekka przesada. Kolejny facet czujący mięte do Spencer okazuje sie być jej wrogiem. To okrutne ona też zasługuje na szczęście
_________________
Zapraszam na moje autorskie opowiadanie http://prettylittleliars....p?p=51302#51302

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 


 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13