Pretty Little Liars Online Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj
Free Lines 

Arrow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Natalia.
2013-01-08, 18:16
Niezgodna
Autor Wiadomość
irminsoon 
Użytkownik lipca
Potterhead


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 4222
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-12-29, 13:28   Niezgodna

Dwudziestoparoletnia Veronica Roth podbiła w 2011r. świat powieścią Niezgodna, która jest pierwszą częścią trylogii. Prawa do ekranizacji kupiła natychmiast wytwórnia Summit Entertainment (producent Zmierzchu), a do tłumaczenia - wydawcy w 30 krajach.
Niezgodną napisała, kiedy miała 21 lat i studiowała na Northwestern University. Wszyscy recenzenci podkreślają wartość literacką i dojrzałość powieści Roth, w połączeniu z pędzącą akcją i nieokiełznaną wyobraźnią autorki :)

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest NIEZGODNY - i musi być wyeliminowany.

Niezgodna
Szesnastoletnia Beatrice Prior dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innych nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.
Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami. A Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, no wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć...

Zbuntowana
Dzień, w którym Tris dokonała swojego wyboru, porzucając Altruizm dla Nieustraszoności, zburzył jej świat, pozbawił rodziny, zmusił do ucieczki, ale i połączył z Tobiasem - Nieustraszonym o stalowych oczach. Jego uczucie pomaga jej przetrwać wśród nieustannej walki, śmierci i krwi. Tylko on rozumie dręczący ją żal i wyrzuty sumienia. I tylko on zna jej tajemnicę...
Konflikt między frakcjami zmienia się w wojnę, łowcy zawzięcie tropią Niezgodnych. Wśród Nieustraszonych szerzy się zdrada. A Tris staje przed nowym wyborem - jeszcze bardziej nieuniknionym i jeszcze bardziej dramatycznym. Czy zaryzykuje wszystko, żeby ocalić tych, których kocha?

Temat jest jak na razie książkowy, potem pogadamy o filmie.
Kto czytał?
Ulubiony bohater?
A para? (taak, Tris i Tobias, I know, ale z Uriahem też by fajnie wyglądała :D)
Która część według Was lepsza?
Do jakiej frakcji byście wstąpili?
Właśnie przeczytałam Zbuntowaną i mam tyle spostrzeżeń, że muszę się tym z kimś podzielić! SPOILER Lynn była lesbijką, tak? A ta kobieta z nagrania, Edith Prior, myślicie że to babcia Tris? Bo w tej sali, gdzie była symulacja przed laboratorium ktoś mówił coś o drugim pokoleniu. SPOILER
Nie mogę się doczekać trzeciej części, trochę długo trzeba czekać!
No i film, dlaczego nie ma żadnych konkretnych informacji? :(
Trylogia jest też często porównywana do Igrzysk śmierci, ale mnie to denerwuje. Ja dostrzegam zaledwie kilka podobieństw i dla mnie Niezgodna jest o wiele lepsza! <3
A jakie są Wasze odczucia? :D
_________________

Bonnie Wright | Weasley’s Wizard Wheezes | James Phelps
Ostatnio zmieniony przez irminsoon 2012-12-29, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 
whomanistka

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Wysłany: 2012-12-30, 12:37   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Natalia. 2012-12-29, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Natalia. 
Sarcastic Soul
whomanistka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Skąd: Zadupie.
Wysłany: 2012-12-30, 12:37   

Czytałam 1.
Nie chciałam zaczynać bo czułam dużą inspirację IŚ, ale była nawet spoko.
Kocham 4 <3
_________________

 
 
 
 
Ravse 
Nowy


Wiek: 24
Dołączyła: 27 Gru 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-12-30, 15:47   

Czytałam. Aktualnie jestem na drugiej części. Moja najlepsza para prócz Tris i Tobiasa <333
to Christina i Will.

Szczerze, nie mam pojęcia do jakiej frakcji bym należała. Odważna zbyt nie jestem, życzliwa też raczej nie. Z moim szczęściem pewnie byłabym bezfrakcyjna. :D

Dla mnie Niezgodna jest trochę niedopracowana, tzn. dało by się więcej wycisnąć z tych postaci a tak są takie niedokończone. Ale i tak bardzo mi się podobała :) Czekam na trzecią część :) Dla mnie było to nawet podobne do IŚ, ale nie przesadzajmy, nie była to jakaś kopia ;)
_________________

 
 
irminsoon 
Użytkownik lipca
Potterhead


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 4222
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-12-31, 17:12   

Ravse napisał/a:
Czytałam. Aktualnie jestem na drugiej części.

Jak skończysz, to od razu pisz, muszę się z kimś podzielić przemyśleniami, bo nie wytrzymam :D
Ravse napisał/a:
Moja najlepsza para prócz Tris i Tobiasa <333 to Christina i Will.

Tris i Tobias forever <3
Christina i Will też byli spoko, szkoda że stało się tak, jak się stało :(
Widziałabym również Tris z Uriahem, mają wiele wspólnego. ALe Uriah z Marlene byli spoko, jednak dla niej widziałabym kogoś innego (chodzi mi o Lynn, bo w drugiej części dowiadujemy się czegoś o tej drugiej), szkoda, że obydwóch już nie ma :(

Ravse napisał/a:
Szczerze, nie mam pojęcia do jakiej frakcji bym należała. Odważna zbyt nie jestem, życzliwa też raczej nie. Z moim szczęściem pewnie byłabym bezfrakcyjna. :D

Znając moje szczęście to również :D Wstąpiłabym do Erudycji, gdyby zajmowali się tym, czym kiedyś, jakieś badania, działania wymagające inteligencji, ogólnie to, czym Erudyci powinni się zajmować, a nie mieli jedynie żądzę władzy, którą wpoiła im Jeanine. W sumie dobrze, że Tori z nią skończyła. Poszłabym też do Nieustraszonych, ale by mnie wywalili przed zakończeniem nowicjatu i bym była bezfrakcyjna, jeszcze by mi ktoś oko wydłubał jak Edwardowi i tyle :D

Inne postacie jakie lubię, oprócz Tris, Tobiasa i Uriaha, to zdecydowanie Tori, Lynn, Christina i Natalie (mama Tris).
Eric to dla mnie czyste zło, na szczęście dla nas wszystkich poszedł w zapomnienie. Caleb jest u mnie na straconej pozycji i obojętnie jak się wytłumaczy, to mu nie wybaczę, no chyba że miał w tym jakiś wyższy cel, w co wątpię...
Peter... w sumie nie wiem, co o nim myśleć, w pierwszej części wiadomo, chyba nikt go nie lubił, no ale w drugiej swoim czynem zyskał moją sympatię...
Teraz najbardziej nurtuje mnie ta sprawa przedstawiona na końcu, to nagranie. Kim była Edith Prior? I co oni dalej zrobią?
Czekam na wasze przemyślenia!
_________________

Bonnie Wright | Weasley’s Wizard Wheezes | James Phelps
 
 
Natalia. 
Sarcastic Soul
whomanistka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Skąd: Zadupie.
Wysłany: 2013-01-01, 19:11   

http://www.filmweb.pl/film/Divergent-2014-629764

http://paranormalbooks.pl...dnej-ujawniona/
BOZE TILL !
_________________

Ostatnio zmieniony przez Natalia. 2013-01-01, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
irminsoon 
Użytkownik lipca
Potterhead


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 4222
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-01-02, 20:43   

O luuudzie, czemu trzeba czekać ponad rok? :(

Omg, co to ma być? Żaden mi nie pasuje na Tobiasa, a już szczególnie Till, którego pamiętam z Hannah Montany... Chyba już najlepszy będzie Jack Reynor!
A Shailene w ogóle nie pasuje mi do roli Tris :(
Jestem bardzo ciekawa reszty obsady! :3
_________________

Bonnie Wright | Weasley’s Wizard Wheezes | James Phelps
 
 
Natalia. 
Sarcastic Soul
whomanistka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Skąd: Zadupie.
Wysłany: 2013-01-03, 16:42   

Cytat:

Omg, co to ma być? Żaden mi nie pasuje na Tobiasa, a już szczególnie Till, którego pamiętam z [i]Hannah Montany

W X Menach grał!
Cytat:

A Shailene w ogóle nie pasuje mi do roli Tris :(

Nawet pasuje.
_________________

 
 
 
 
irminsoon 
Użytkownik lipca
Potterhead


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 4222
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-12, 19:50   

Nowe nazwiska w obsadzie!

Maggie Q zagra Tori - właścicielkę salonu tatuażu, która jest zaangażowana w organizację ceremonii wyboru. W miarę rozwoju akcji będzie pomagać głównej bohaterce.
Zoe Kravitz wcieli się w Christinę - członkinię frakcji Nieustraszonych, która stanie się przyjaciółką Tris.
Ansel Elgort będzie Calebem - bratem bohaterki, który zaprze się swojej rodziny, aby należeć do klanu Erudytów.

O ludzie, nikt mi nie odpowiada, a Christina to już szczególnie, wyobrażałam ją sobie zupełnie inaczej. Ale to co, i tak z niecierpliwością czekam na film, a jeszcze bardziej na trzecią część książki, to już jesienią, ha <3
A czytał ktoś już Zbuntowaną, bo nadal sobie z nikim nie pogadałam :D
_________________

Bonnie Wright | Weasley’s Wizard Wheezes | James Phelps
 
 
Natalia. 
Sarcastic Soul
whomanistka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Skąd: Zadupie.
Wysłany: 2013-03-12, 20:52   

Ja już po Zbuntowanej.
Tobias my lover <3
Christina nie była blond ? Zoe jest dobrą aktorką (X Men First Class) więc może się sprawdzić.
_________________

 
 
 
 
irminsoon 
Użytkownik lipca
Potterhead


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 4222
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-12, 21:05   

Natalia. napisał/a:
Ja już po Zbuntowanej.
Tobias my lover <3
Christina nie była blond ? Zoe jest dobrą aktorką (X Men First Class) więc może się sprawdzić.

I jak wrażenia? Co sądzisz o ostatniej scenie? :)
Przykro ci z powodu którejś śmierci? (a dużo ich było :x)
Ja też kocham Tobiasa, ale kurde, Uriah też ma coś w sobie <3
Taak, okej, jest dobrą aktorką, ale nie pasuje mi do tej roli, noo, jak dla mnie Christina powinna być bardziej... wyrazista. :D No ale zobaczymy!
_________________

Bonnie Wright | Weasley’s Wizard Wheezes | James Phelps
 
 
Natalia. 
Sarcastic Soul
whomanistka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Skąd: Zadupie.
Wysłany: 2013-03-14, 16:03   

Można się było tego spodziewać, bardziej niż akcja interesuje mnie wykreowanie postaci i sytuacji. Brakuje mi też w tej części jakiś momentów Tris&4.
_________________

 
 
 
 
irminsoon 
Użytkownik lipca
Potterhead


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 4222
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-15, 18:01   

Kolejna informacja o obsadzie: Jai Courtney wcieli się w postać Erica, lubującego się piercingu lidera frakcji Nieustraszoność.

WTF!? To jest największa przesada, ZUPEŁNIE nie pasuje!

[ Dodano: 2013-03-15, 20:54 ]
ALE NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA! Cztery zagra Theo James. Nie jest źle, ale jakoś super się nie cieszę. Jak dla mnie jest za stary i w ogóle taki jakiś...
_________________

Bonnie Wright | Weasley’s Wizard Wheezes | James Phelps
 
 
Natalia. 
Sarcastic Soul
whomanistka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Skąd: Zadupie.
Wysłany: 2013-03-16, 13:17   

4 porażka, miał być młodszy i ładniejszy
kurwa skąd oni biorą tych aktorów, to chyba będzie tania ekranizacja, Eric miał być czarny (w sensie włosy) i przystojny
_________________

 
 
 
 
irminsoon 
Użytkownik lipca
Potterhead


Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 4222
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-22, 15:09   

Ja się zastanawiam, dlaczego oni nam to robią.
W roli przywódczyni Erudycji, Jeanine Matthews, zobaczymy... KATE WINSLET!
Ona jest świetną aktorką i bardzo ją lubię, ale nie pasuje do tej postaci....
_________________

Bonnie Wright | Weasley’s Wizard Wheezes | James Phelps
 
 
Natalia. 
Sarcastic Soul
whomanistka


Pomogła: 2 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 7364
Skąd: Zadupie.
Wysłany: 2013-03-22, 20:22   

wtf, co to jest jarmark bożonarodzeniowy w burdelu ?
jaki syf, ludzi od castingów to jacyś popierdoleńcy
_________________

 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14